Biz Kimiz

Her yeni oluşumun olduğu gibi bizim de kuruluşumuzun bir hikayesi var. Bu hikaye belki size çok ilgi çekici gelmeyebilir. Bir garajda dünyayı sallayacak bir proje de üretmedik belki fakat potansiyel müşterilerimize kendimizi doğru tanıtabilmek için hikayenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Gelelim hikayeye..

Tleps markasının temellerini dört arkadaş birlikte 2015 yılında attık. Dördümüz de farklı karakterlerde kişiler olmamıza rağmen inatçılık konusunda birbirimizle yarışıyorduk. Bir gün döküm tava ile pişirilen etin çok lezzetli olduğuna dair bir efsane kulağımıza geldi ve bir sohbet ortamında bunu gayet keyfi ve bir zevk meselesi olarak deneyimlemek istedik. Bu amaçla döküm tava arayışlarına başladık. Bulabildiğimiz döküm tavalar ya emaye kaplamalı ya da kaplamasızsa çok yüksek fiyatlara yurtdışında satılıyordu. Kaplamasız döküm ürünü yurt dışında bulabildiğimiz için ne kadar pahalıysa da bir adet sipariş vererek içimizdeki merakı dindirdik. Etin lezzeti gerçekten de efsaneydi. Şimdi yapmamız gereken bir şey daha vardı. Bu lezzeti diğer insanlarla paylaşmak… İnsanların da bizim gibi kaplamasız katkısız ürünü kolaylıkla bulamayacağını, yurt dışından sipariş vermek istemeyeceklerini düşündük. Bizim iş fikrimiz tam olarak bu ihtiyaca cevap verebilmekti. Katkısız, kaplamasız %100 döküm pişirme gereçlerini kendimiz ürecektik. Bu esnada her birimizin farklı alanlarda devam eden faaliyetleri vardı. İçimizden bir arkadaşımızın modelleme, kalıp üretimi ve döküm konusunda faaliyet gösteren bir işletmesi bulunuyordu. İş fikrine öyle bağlanmıştık ki  bu işletme hepimiz için fazla mesainin adresi durumuna gelmişti. 3 yıl boyunca logo tasarımından model çizimine, kalıplamadan kumlamaya ve diğer operasyonların tamamına bu şekilde emek verdik. Burada işimizi ne kadar profesyonel bir şekilde yaptığımızla ilgili destanlar yazabilmeyi çok isterdik fakat şimdiye kadar yaptığımız işlerin tamamını amatör bir ruhla yaptık. Amatör bir ruhla işimizi yaparken kendimize sürekli şu soruyu sorduk. Bu şekilde yaparsak müşterilerimize mahcup olur muyuz? Bu soruyu sorduk çünkü “Müşteri memnuniyeti” kavramının işletmelerinin diline pelesenk olması ile anlamını yitirdiğini, amacımızı doğru ifade edemeyeceğini düşünüyoruz. Bizim amacımız %100 müşteri memnuniyeti değil ürünümüzü doğru anlamış müşterilerin %100 memnun olmasını sağlamaktı. Kendi kişisel tecrübelerimizden biliyoruz ki %100 müşteri memnuniyeti ulaşılabilir bir hedef olmaktan çıktı. Bir ürünün bütün müşterileri %100 memnun etmesinin imkansız olduğuna inanıyoruz. Bu noktada ürünlerimizle ilgili doğru bilgileri vererek sadece hitap ettiği kesime ulaşmasını hedefliyoruz. Bu sayede pazarlama teknikleriyle gözü boyanmamış müşterimize karşı ürün satışı ve sonrasındaki destek süreçlerimizde mahcup olmamayı hedefliyoruz.

Ticari işletmelerin tamamı kâr amacıyla kurulmuştur ve daha fazla kâr etmeyi planlar. Biz de aynı şekilde kâr amacıyla faaliyet gösteriyoruz fakat bizim için kârın istikrarlı bir şekilde büyümesi kârlılığımızın büyümesinden daha önemli. İnaniyoruz ki müşterilerimize karşı mahcup olmadan faaliyet gösterirsek istikrarlı bir şekilde büyüyerek hayal ettiğimiz noktaya ulaşacağız. Şimdilik bir ürünümüzü sizlerin değerlendirmesine açabiliyoruz. Gün geçtikçe yeni modelleri ve yeni ürünlerleri de ürün portföyümüze ekleyerek katkısız, kaplamasız %100 döküm pişirme gereçlerinin tamamını Tleps markası altında sizlere sunmayı hedefliyoruz.

Adettendir yazalım…

Vizyonumuz; Döküm pişirme gereçleri konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen marka olmak ve yapacağımız ihracatlarla ülke ekonomisine katkı sağlamak.

Misyonumuz; Müşterilerimizin katkısız, kaplamasız %100 döküm pişirme gereçlerine en uygun fiyatlarla ulaşmasını uzun süreler bu ürünleri sorunsuz bir şekilde kullanmasını sağlamak.

 

Tleps Ekibi

Pazartesi – Cuma 09:00 18:30
Cumartesi 10:00 15:00
Pazar Kapalı