Tüketici Hakları, Cayma, İptal ve İade Koşulları

 

 

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 

 1. 2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 

 1. Tleps.com’ dan alınan her ürün ücretsiz tarafınıza ulaştırılır.

 

 1. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 

 1. Satın alınan ürün garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 

 1. Satın alınan ürünün satılmasının mümkün olmadığı durumda 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Tleps.com ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Tleps.com ‘a ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri Tleps.com ‘a ait olacak şekilde Tleps.com ‘ a iade etmek zorundadır.

 

 1. Mücbir sebeplerden ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

 1. Alıcı, sözleşme konusu Tleps.com ürün ya da ürünlerini teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürün ya da ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürün ya da ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra ürün ya da ürünleri özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün ya da ürünler kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

 1. ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Tleps.com ‘a aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

 1. Tleps.com’ un cayma hakkı bildirimleri yapılacak iletişim bilgileri:
  ŞİRKET
  ADI/UNVANI:
  ADRES:
  EPOSTA:
  TEL:
  FAKS:

 

 1. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde Tleps.com ‘a iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

 

 1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 

 1. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 1. Tleps.com, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

 

 1. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında Tleps.com’un zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

 

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı Tleps.com ‘un uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

 

 

 

 

Servis ve Garanti

 

 

Tleps.com’da satılan tüm ürünler, TLEPS TASARIM İTHALAT İHRACAT SAN. vE TİC. LTD ŞTİ. güvencesi ve 2 yıl garanti kapsamındadır. Satın aldığınız ürünler kullanım süresi boyunca gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı sorun/aksaklık olursa, ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yetkili servis tarafından tamir edilir.
Ürün onarımı için gerekli işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız [email protected] adresine bildirimde bulunabilirsiniz.
Ayıplı malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü anlaşmalı olduğumuz kargo ile gönderdikleri takdirde karşı ödemeli olarak gönderebilirler. Diğer kargo şirketleri ile gönderimlerde, gönderim ücreti müşteriye aittir. Farklı bir kargo firması ile iade halinde, kargo bedeli iade edilecek tutardan düşülecektir.

 

 

 

Kredi Kartı ve Ödeme İşlemleri

Kredi Kartı ve Ödeme İşlemleri

 

 

Ödeme kolaylığı
Tleps.com‘ u tıkladınız ve kullanım & estetik açısından en beğendiğiniz ürünü seçip bir tık’la aldınız. Sıra geldi ödemeye! Ne kadar kolay olduğunu siz de göreceksiniz. Bizde ödeme seçeneği çok, kafa karışıklığı yok!

· Kredi kartı
· Havale/EFT

Tleps Demir Döküm Logo